Traxxas XRT

Väčšina ľudí je názoru, že X-Maxx alebo Sledge je najlepším autom od Traxxasu. Po tom, čo ľuďom vyrazil dych Traxxas Sledge svojím výkonom a ovládateľnosťou, prišiel na scénu nový kráľ a to nový Traxxas XRT.

Toto nové RC auto prichádza s množstvom vylepšení a novou elektronikou.

Preto, ak si myslíte, že X-Maxx  alebo Sledge je najlepšie RC auto, možno zmeníte názor po tom, čo uvidíte túto novú beštiu.

Karoséria

Na prvý pohľad si možno všimnete, že Traxxas XRT vyzerá trochu ako Traxxas Sledge, majú rovnaký štýl. Ak sa však pozriete na autá bližšie, tak uvidíte množstvo detailov ktoré robia z modelu XRT úplne iné auto! 

Niektoré zo skvelých prvkov Traxxas zachoval, ako napríklad rýchlo odnímateľná karosériu. Táto skvelá funkcia umožňuje odstrániť karosériu jedným dotykom, čo je jednoduché a praktické.

Pri pohľade na túto RC beštiu si všimnete tie ostro vyzerajúce svetlomety, ktoré vyzerajú krásne a agresívne napriek tomu, že sú falošné (čiže len nálepky).

V prednej časti karosérie sa nachádza veľký nárazník chrániaci karosériu pred prípadnými nárazmi a vyzerá to tak, že túto misiu dokáže splniť!

Na kapote sa nachádza veľký vetrací otvor, ktorý umožňuje prúdenie vzduchu dovnútra karosérie z dôvodu chladenia, ako aj pre zlepšenie aerodynamiky.

Vetrací otvor sa nachádza aj na streche a má rovnakú úlohu ako ten na kapote.

Čo sa týka ochrany, pod karosériou sa nachádza klietka, ktorá spája predný vetrací otvor so strednou a zadnou ližinou, tieto tri spoje vytvárajú vnútornú klietku, vďaka ktorej je karoséria pevná a dostatočne chránená proti rozbitiu.

Túto vnútornú klietku môžete použiť aj na tuning ako napríklad prídavne osvetlenie!

A nakoniec je tu to najlepšie zo všetkého, je to veľký spojler. Ak máte Traxxas Sledge, možno vidíte istú podobnosť medzi spojlermi týchto dvoch RC áut.

Za spojlerom nájdete oporné kolieska (wheelie bar), čo je niečo, čo v sériovej verzii RC auta nevidíme často. Zvyčajne si ju musíte dokúpiť, ale s novým modelom Traxxas XRT nemusíte.

Pokiaľ ide o farby, Traxxas XRT sa dodáva v 4 rôznych farbách: Modrá, červená, zelená a oranžová.

Rozmery

Pokiaľ ide o rozmery, Traxxas XRT je máličko menší ako X-maxx, na druhej strane je o niečo väčší ako Sledge, najmä v šírke, čo znamená lepšiu ovládateľnosť a stabilitu! Dĺžka modelu XRT je skoro 80 cm, šírka 59,5 cm a výška 25,8 cm.

Podvozok

Je skvelé, že Traxxas XRT prichádza s novým podvozkom, čo je vidieť na prvý pohľad. Prvá vec, ktorú si na tomto podvozku všimnete, je nízka svetlá výška a veľká šírka vďaka odpruženiu WideMaxx X-Maxx.

Podvozok má kombináciu plastových, kovových a hliníkových dielov. Má výborne navrhnutú ochranu proti prachu a tiež ľahký prístup ku kľúčových dielom a elektronike.

Ako už bolo spomenuté, podvozok začína predným plastovým nárazníkom, ktorý je vyrobený tak, aby absorboval čelné nárazy. Je spojený s výstuhou, ktorá zvyšuje ochranu a pohlcuje to, čo zostane po náraze. Čo je však odlišné od ostatných predchádzajúcich RC modelov Traxxas, je uchytenie karosérie. Pri tomto novom dizajne držiaky karosérie vyzerajú, akoby boli integrované do podvozku. Držiaky karosérie tvoria s podvozkom jeden diel. Niektorí ľudia si môžu myslieť, že je to negatívum, ale je to naopak. Vďaka tomu je podvozok tuhší a pevný.

Použité tlmiče sú GTX Race, ktoré sú namontované v prednej časti ťažkých a dlhých ramien.

Stred podvozku je najzaujímavejšou časťou, pretože je naplnený všetkou dôležitou elektronikou. Regulátor, motor, servo a prijímač sú uložené v strede auta. Dve LiPo batérie sú uložené  oddelene po stranách auta. Áno, Traxxas XRT sa dodáva s dvoma 4s batériami, ktoré sa zapájajú sériovo a vytvárajú výkonny 8s systém.

Elektronika je vodotesná, čo je štandardom u Traxxas a umožní vám to hrať sa na vode, v prachu alebo dokonca v blate.

Pokiaľ ide o kardány, všetky sú vyrobené z hliníka a ocele (hliníkový centrálny hnací hriadeľ a oceľové bočné hriadele). Diferenciály sú samozrejme tiež kovové a konštruované tak, aby vydržali veľké zaťaženie. Práve to robí z modelu Traxxas XRT bezkonkurenčné RC auto s pohonom všetkých štyroch kolies.

Zadná časť podvozku je tiež vybavená veľkým integrovaným držiakom karosérie. Konštrukcia je podobná ako v prednej časti podvozku s málými zmenami.

Potom tu nájdete veľký spojler zvyšujúci prítlak pri rýchlej jazde, ktorý vyzerá ako súčasť podvozku.

A nakoniec tu máme podporné kolieska (wheelie bar), ktorý sa v sériových verziách RC áut Traxxas, ako je Sledge, často nevidí. Kolieska zabráňujú prevráteniu auta pri vysokej akcelerácii, ako aj zlepšujú rovnováhu zrýchľovaní.

Elektronika

Traxxas XRT sa dodáva s brushless motorom Velineon® 1200XL, vodotesným elektronickým regulátorom otáčok VXL-8s™ a rýchlym servom riadenia. Motor má na sebe krásny chladič, ktorý dodáva motoru krásny dizajn. Motor výzerá ako V8-mička!

Pri použití dvoch 4s Lipo batérií dosahuje toto auto rýchlosť až viac ako 75 km/h, čo je rýchlejšie ako X-Maxx a približne rovnaké ako Sledge.

Po zmene prevodu sa dá dosiahnuť rýchlosť viac ako 80 km/h.

Ako každé drahšie RC auto Traxxas, aj XRT sa dodáva s rádiovým systémom TQi™ 2,4 GHz. Bohužiaľ, vysielač už dlhšiu dobu nevylepšili. Je však pohodlný do ruky a podporuje toľko funkcií.

V aute sa nachádza 5-kanálový prijímač, ktorý podporuje TSM, čo je Traxxas Stability Management, ktorý vám pomáha s udržaním smeru jazdy po nerovnom povrchu s menšou trakciou.

Vďaka tomuto systému bude riadenie a ovládanie vášho RC auta oveľa jednoduchšie aj pre neskúseného jazdca. Je skvelé, že TSM systém sa dá nastavovať. 

Ak chcete, aby zasahoval na 100%, budete sa pri riadení RC auta dobre baviť a vyhnete sa mnohým haváriám. Na druhej strane ho môžete úplne vypnúť alebo ho nechať zapnutý na 50% v závislosti od vášho štýlu jazdy.

Gumy

Tieto pneumatiky sú jedny z najširších pneumatík, aké sa kedy dali na RC autá Traxxas! Aj keď sú také široké, stále sú na výšku menšie ako pneumatiky modelu X-Maxx!

Traxxas XRT sa dodáva so závodnými pneumatikami Gravix™. Vedľa pneumatík sú tu kolesá, ktoré majú tiež nový dizajn, ktorý je trochu viac klasický, ale stále dokonale zapadá do dizajnu XTR.

Tuning

Náhradné a tuningové diely pre XRT sa pomaly dostávajú obchodov. Už sú k dispozícii spevnené diely, kozmetické diely ako ramená s rôznymi farbami, prípadne osvetlenie. Dá sa očakávať, že ďaľšie tuningové diely budú dostupné čoskoro.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Scroll to Top