Traxxas Slash 2WD

Pokiaľ ide o cenovo dostupnú, odolnú, adrenalínovú zábavu, Traxxas Slash sa stal jednou z najlepších volieb v rozmedzí 200 – 300 EUR.

V tejto recenzii modelu Traxxas Slash 2WD sa pozrieme na niektoré veci, ktoré na nás urobili najväčší dojem, a pokúsime sa odhaliť prípadné slabiny. Traxxas Slash je skutočný RC model hobby triedy s kompletným sortimentom náhradných a modernizačných dielov.

Takže bez ďalších zbytočných rečí poďme rozbaliť Traxxas Slash!

Model Slash od spoločnosti Traxxas je navrhnutý ako všestranný zábavný/závodný stroj. Slash posúva hranice s driftami na plný plyn cez ostré zákruty. Slash 2WD je navrhnutý tak, aby preletel akýmkoľvek povrchom a vzniesol sa nad takmer každý mierny skok, ktorý mu môžete postaviť do cesty.

Nezávislé zavesenie 4 kolies vám poskytuje stabilitu, ktorú potrebujete, keď sa snažíte prekonať konkurenciu na obľúbenej krátkej trati, v otvorenom teréne alebo priamo na vlastnom dvore. Odpruženie bolo vyladené tak, aby vám poskytlo skutočný zážitok na krátkej trati.

Karoséria modelu Slash v mierke 1:10 dokonale ladí s pneumatikami v mierke 1:10 a vodotesnou elektronikou, aby vám poskytla dokonalý zážitok za každého počasia a v každom teréne.

 

Motor Traxxasu Slash

Hneď po vybalení je Slash vybavený 12-závitovým jednosmerným (komutátorovým) elektro-motorom Titan 550.

Hoci to v žiadnom prípade nie je najvýkonnejší motor, aký môžete dostať, poskytuje vám dostatok výkonu na dosiahnutie rýchlosti viac ako 30-40 km/h na asfaltovom povrchu.

Jazda na tráve, po blate, snehu a terénom do kopca sa ukázuje ako malá výzva pretože chýba výkon. 

Vodotesná elektronika Traxxas

Traxxas Slash určite nie je auto na prejazd cez hlbokú vodu, avšak mláky zvládne bez problémov.

Batérie sú uzavreté v plaste, aby sa do nich nedostala voda. Taktiež elektronika ako regulátor a servo sú vodotesné. Elektronika regulátora je zaliatá v priehľadnom silikóne takže voda sa k dôležitej elektronike určite nedostane.

Vysielač

Slash sa dodáva s jednoduchým vysielačom hobby triedy s frekvenciou 2,4 GHz!

Ovládanie je presné, pocit z tohto ovládača je dobrý aj keď volant je mierne tuhší.

Stačí zapnúť ovládač, zapnúť auto a stlačiť plyn. Každý vysielač prichádza spárovaný s prímačom v aute takže netreba nič nastavovať. 

Batérie

Podľa verzie je Slash dodávaný bez batérie alebo s dobíjateľnou 7-článkovou NiMH batériou.

Batéria sú doplnená  o 12V 4A rýchlonabíjačku, ktorú sa prípája do auto zásuvky 12V. Pre nabíjanie doma bude potrebné dokúpiť adaptér.

Čas prevádzky pri plnom nabití: 20 minút

Čas nabíjania v domácnosti: 1 hodina
Čas nabíjania v aute: 1 – 2 hodiny

Určite je dobré dokúpiť ďalšiu batériu aby sa mohlo jazdiť kým sa druhá batéria nabíja.

Pre skúsenejších modelárov obporúčame LiPo batériu, ktorá tu funguje bez problémov a poskytne lepśí výkon a aj dojazd. Bohužiaľ budete potrebovať aj LiPo nabíjačku, keďže dodávaná nabíjačka podporuje len NiMH batérie.

Zábavný, odolný a všestranný

Traxxas Slash ponúka množstvo rozšíriteľných a vymeniteľných dielov a príslušenstva.

Ešte pred samotnou kúpou budete mať na výber niekoľko rôznych štýlov a farieb karosérie.

Už v základe sa jedná o výborné auto ale ak budete mať svoj Slash už nejaký čas, môžete sa rozhodnúť pre upgrade na výkonnejší motor alebo batériu.

Pre lepšie jazdné vlastnosti určite odporúčame zakúpiť konverzný kit (TRA5830) pre zníženie ťažiska auta, ktoré je v základe dosť vysoko a teda auto má tendenciu sa prevracať v zákrutách. S LCG (Low center of gravity) šasi budete môcť prechádzať zákruty oveľa väčšou rýchlosťou a s väčšou istotou. Balenie obsahuje všetky diely potrebné na prestavbu podvozku vrátane tuhších pružín tlmičov.

Obrovský rad vylepšení a náhradných dielov Traxxas je ľahko vymeniteľných, čo uľahčuje modernizáciu a opravy.

Karoséria je vyrobená z vysokopevnostného plastu, ktorý naozaj vydrží množstvo prevrátení a havárií v menších rýchlostiach. 

Nevýhody?

Slash zanecháva len veľmi málo vecí, na ktoré by sa dalo sťažovať!

Mať bežnú 230V sieťovú nabíjačku je niečo, čo považujem za nevyhnutné a určiťe mala byť súčasťou balenia. Nabíjačka do auta je síce dobrá na udržanie zábavy, keď ste v teréne, ale keď sa vrátite domov, chcete mať možnosť hodiť batérie na nabíjačku, aby boli pripravené na použitie, keď nabudúce dostanete chuť. Ak inú nabíjačku nemáte budete musieť zainvestovať do lepšej nabíjačky alebo aspoň do adaptéru ktorý stojí 30-35 EUR.

Záver

Všetci máme rozpočet. Podľa môjho názoru je Traxxas Slash jedno z najlepších RC aut, ktoré si môžete za tieto peniaze kúpiť, najmä ak máte v okolí dráhu kde podobné autá jazdia a pretekajú.

Vďaka kompletnému sortimentu náhradných dielov, a jazdným vlastnostiam vo svojej triede je Slash ľahko jedným z našich najlepších odporúčaní v rozmedzí 200 – 300 EUR.

Od chvíle, keď Slash vyberiete z krabice a stlačíte plyn, budete vedieť, že ste si kúpili výborný RC model, ktorý sľubuje kopec zábavy!

Dúfame, že sa vám táto recenzia Traxxas Slash 2WD páčila. Ak máte akékoľvek otázky, zanechajte komentár nižšie.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top